Rok szkolny 2014/2015

Wyróżnienie dla Dominisi


18 czerwca w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego „Bajka o mojej Mamie”.

PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM


11 czerwca przedszkolaki z rodzicami, rodzeństwem, opiekunami bawiły się na pikniku z wieloma atrakcjami. Piknik Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Jest lubiany przez dzieci i wszystkich rodziców .

Olimpiada Przedszkolaka


Iście sportowa rywalizacja towarzyszyła przedszkolakom biorącym udział w kolejnej Olimpiadzie Przedszkolaka zorganizowane 9 czerwca w hali sportowej MOSiR.

Wyróżnienie dla pracy plastycznej Maksa Szlęzaka


W dniu 7 czerwca 2015 r. podczas finału Marszu dla życia i rodziny Maks Szlęzak z grupy 4-latków zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja Rodzina”.

WYCIECZKA 6- LATKÓW DO KUROZWĘK


2 czerwca 6- latki wybrały się na wycieczkę autokarową do malowniczego zakątka Kurozwęki. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

BRAWO LENKA!


2 czerwca 2015 r. w Przedszkolu nr 18 odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Przedszkolaki Recytują pt. "Dobre wychowanie wierszem malowane".

Dzień Dziecka


,,Bądź dzieckiem jak najdłużej jak dziecko baw się, śmiej i kochaj tak jak dziecko i serce dziecka zawsze miej!

WIELKA SCENA - MALI ARTYŚCI


Układy taneczne do muzyki m. in. J. Straussa, J.K. Alforda zaprezentowało nasze przedszkole podczas corocznego Przeglądu Dorobku Artystycznego Tarnobrzeskich Przedszkoli „Wielka Scena – Mali Artyści”, który odbył się 30 maja w ŚDK

Z wizytą w Żłobku.


W dniu 29 maja trzylatki złożyły wizytę w sąsiadującym z nami Żłobku.

Przedszkolaki dla rodziców


Ostatnie dni maja w naszym przedszkolu były wyjątkowe, a to z powodu licznych uroczystości. Każda z grup zapraszała swoich najbliższych - Rodziców na rodzinne spotkania z okazji święta Mamusi i Święta Tatusia.

Wycieczka do Straży Pożarnej


W ramach realizacji tematu „Bezpieczny przedszkolak” dużo rozmawiałyśmy z dziećmi na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ


14 maja 6 latki odbyły wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu. Dzieci miały okazję podziwiać mini koncert przygotowany przez uczniów tej szkoły.

XII FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ


„Mali przyjaciele lasu” ”- pod takim hasłem przewodnim odbył się 28 kwietnia br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury XII Festiwal Piosenki Ekologicznej. Przegląd zorganizowany został przez Przedszkole Nr 4 w Tarnobrzegu.

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW


W niedzielę 26 kwietnia na Placu Głowackiego w Tarnobrzegu odbył się XXXV Tarnobrzeski Bieg Siarkowca im K. Sławka. Jedną z kategorii biegowych byłą sztafeta przedszkolaków. W sztafecie wzięła udział 10 osobowa drużyna z grupy 6 latków.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W PACANOWIE


24 kwiecień dla przedszkolaków z Przedszkola Nr 3 w Tarnobrzegu stał się ważnym dniem. Grupa dzieci 4-5 letnich wyruszyła na poszukiwanie bajkowego Pacanowa, który od pewnego czasu stanowi Europejską Stolicę Bajki.

Spotkanie w grupie 4-latków


W dniu 23 kwietnia 2015 r dzieci z grupy 4-latków odwiedziła pani Malwina Nyk-Walska, która jest plastykiem. Pani Malwina opowiadała dzieciom o różnych technikach plastycznych, które wykorzystuje w swojej pracy.

Międzyprzedszkolny konkurs muzyczny ,, Piosenka o Tarnobrzegu”


W dniu 14 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste przesłuchanie i rozstrzygnięcie międzyprzedszkolenego konkursu muzycznego ,, Piosenka o Tarnobrzegu” pod patronatem Prezydenta Miasta.

Zajęcia otwarte w grupie maluszków


Rodzice grupy 3-latków zostali zaproszeni na zajęcia otwarte. Sytuacja edukacyjna, którą mieli możliwość oglądać zatytułowana „Komu potrzebne są Święta Wielkanocne”

Bajka „Wilk Witek” w wykonaniu aktorów firmy ECO


1 kwietnia nasze przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak oszczędzać energię cieplną , bowiem zawitali do nas goście firmy ECO z bajką pt.: „Wilk Witek”.

Konkurs plastyczny „Moja walka z próchnicą”


Profilaktyka próchnicy u dzieci jest niezmiernie ważna dla ich zdrowia, dlatego przedszkola starają się wprowadzać edukację z zakresu higieny jamy ustnej.

Wycieczka do biblioteki


W środę 25 marca 4-latki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci obejrzały bogaty księgozbiór, przeznaczony specjalnie dla dzieci młodszych.

WIELKANOCNE WARSZTATY RĘKODZIELNICZE


W środę 25 marca dzieci z grupy 6-latków wzięły udział w warsztatach plastycznych poświęconych lasowiackiej tradycji wielkanocnej, zorganizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega w Zamku Dzikowskim.

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!


Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny .

ORNITOLOG W PRZEDSZKOLU


17 marca gościliśmy w naszym przedszkolu nietuzinkowego człowieka, pana Sebastiana Sobowca, ornitologa, obserwatora przyrody, fotografa i autora wielu publikacji o tematyce przyrodniczej, także naukowych, współzałożyciela Towarzystwa Ochrony Przyrody

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ


Zapewne każdy z nas podczas wizyty u lekarza spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. Dzieci z grupy 5 i 6 latki miały okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z paniami kt

Jemy zdrowo i kolorowo


9 marca 2015 roku dzieci z grupy 4-latków postanowiły kontynuować zdrowe i pyszne odżywianie

WYRÓŻNIENIE DLA 6 LATKÓW W KONKURSIE ,, BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”


27 lutego 2015 r. w Przedszkolu nr 17 w Tarnobrzegu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko- plastycznego pt. ,, Bezpieczny przedszkolak”

Mamusia Olivii czyta bajki w grupie 4-latków


Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

Mamusia Olivii czyta bajki w grupie 4-latków


Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

WALENTYNKI, WALENTYNKI


„WALENTYNKI, WALENTYNKI Święto chłopca i dziewczynki. Takich co to się kochają no i sobie też ufają. Dają sobie dziś prezenty, mówią przy tym to Walenty ! Serca dla WAS……..”

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW


Pomysł zorganizowania spotkania z naszymi absolwentami zrodził się kilka lat temu i od tego momentu rokrocznie spotykamy się z naszymi absolwentami.

Zabawa karnawałowa


Styczeń to przede wszystkim miesiąc zabaw karnawałowych. Nie mogło jej więc zabraknąć również w naszym przedszkolu.

Dzień Babci i Dziadka


„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Koncert charytatywny "Wszystkie dzieci nasze są"


W dniu 17.01.2015 r. odbyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury 24 edycja koncertu charytatywnego "Wszystkie dzieci nasze są", który dedykowano dwuletniemu chłopcu, który potrzebuje protezy prawej rączki.

Świąteczne spotkania z rodzicami w przedszkolu


Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIATECZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA”


Dnia 16 grudnia 2014 roku w Przedszkolu nr 7 w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA " . Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu przez dzieci przest

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej


Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia 5 i 6 latki i mogły poczuć już 12 grudnia. W tym dniu bowiem wybrały się do Nowej Dęby, gdzie znajduje się Wytwórnia Ozdób Choinkowych i Muzeum Bombki Choinkowej Janusza Bilińskiego.

Mikołaj w przedszkolu


"Święty Mikołaju Na Ciebie czekamy Przez okno zmarznięte Ciągle wyglądamy". We wtorek 9 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.

Andrzejki


Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia próbowano dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym co nas czeka w najbliższym czasie.

Konkurs plastyczny „Moja wyprawa do lasu lub parku” rozstrzygnięty!!!


Kasia Bogdańska oraz Kaja Augustyniak z grupy dzieci 5-letnich, zajęły pierwsze i trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem „MOJA WYPRAWA DO LASU LUB PARKU”, zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu.

Zajęcia otwarte dla rodziców


Organizowanie zajęć otwartych stwarza rodzicom możliwość obserwowania postępów własnego dziecka w zakresie osiągania określonych umiejętności, procesu opanowywania wiedzy z zakresu obszarów podstawy programowej wychowania prze

Święto Pluszowego Misia


Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PACYNKĘ


Ciut chęci, szczypta pomysłowości Ogrom zaangażowania wystarczył, aby stworzyć przepiękne pacynki…

Pasowanie na przedszkolaka


Najmłodsza grupa dzieci z naszego przedszkola została uroczyście przyjęta do grona przedszkolaków. Pasowanie odbyło się w czwartek 13 listopada 2014r.

BRAWO NIKOLA! BRAWO MADZIA!


Nikola i Madzia z grupy 6 latki zdobyły I i II miejsce w w konkursie plastycznym pt. „Taka będzie moja szkoła” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tarnobrzegu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Senator Janina Sagatowska, Poseł

Dzień Niepodległości


Dnia 7 listopada 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się quiz wiedzy o Polsce pt. „Moja Polska”. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Pamiętamy o tych ,którzy odeszli....


Listopad to szczególny miesiąc poświęcony pamięci tym, których już nie ma wśród nas.

NASI NOWI PRZYJACIELE - PATYCZAKI


W naszym przedszkolu od kilku lat realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Jego głównym bohaterem jest patyczak o imieniu Zippi. Grupa dzieci 5-letnich realizuj

Sukces Michalinki podczas III Międzyprzedszkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II


27 października 2014 roku w Przedszkolu Nr13 w Tarnobrzegu odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Norberta Mastalerza.

„DBAMY O ZĘBY” – SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM


23 października gościliśmy w naszym przedszkolu w grupie dzieci 5-letnich mamusię Filipka, która jest stomatologiem. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom sylwetki dentysty, utrwalenie sposobów dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w

DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO


Karetki pogotowia i ratownicy medyczni w pełnej gotowości pojawili się w piątek przed południem na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Na szczęście nic nikomu się nie stało, a był to tylko pokaz sprzętu medycznego, jak również udzielania pierwszej p

Wycieczka 5-latków na ogródki działkowe


W piątek 10 października grupa dzieci 5-letnich w ramach realizowanego w przedszkolu tematu kompleksowego „Dary jesieni na talerzu” wybrała się na wycieczkę przyrodniczą na pobliskie ogródki działkowe.

OWOCOWO – WARZYWNY TYDZIEŃ 6-LATKÓW


6-10 października to tydzień, który upłynął 6-latkom pod hasłem owoców i warzyw. W poniedziałek dzieci przyniosły do przedszkola prawdziwe okazy owoców i warzyw, które dojrzewają jesienią. Poprzez wzrok, dotyk, zapach i węch dzieci poznawały i utr

Happening Czysty Tarnobrzeg


W dniu 03.10.2014 dzieci z grupy 6 i 5 latki wybrały się na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie odbył się happening pod hasłem „Czysty Tarnobrzeg” pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza.

Święto wszystkich chłopców


30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Tego dnia dziewczynki stanęły na wysokości zadania i wspólnie z nauczycielkami , rodzicami przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


A w naszym przedszkolu, w grupie 4-latków impreza była nie byle jaka, bo obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka…

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W 5- LATKACH


23 września dzieci z grupy 5-latków świętowały po raz drugi DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Sprzątanie świata


O tym, że nie śmieci się wie najmłodszy przedszkolak. Już od wielu lat dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji "Sprzątanie świata"

Piknik integracyjny w 3 latkach


W piątek 19.09.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik integracyjny. Pogoda nas nie zawiodła, humory dopisywały, a ochota do zabawy nas nie opuszczała.

Zainteresowania, hobby, pasje 6 latków


Niemal każde dziecko ma lub miało jakąś swoją kolekcję. Zbierać można w zasadzie wszystko. Nierzadko rodzice traktują takie hobby z pobłażaniem czy wręcz z lekceważeniem. Zdaniem psychologów, wszelkie pasje są bardzo cenne. Dziecko, które ma swoje zainter

PIKNIK 6 LATKÓW W ZWIERZYŃCU


18 września cała grupa 6 latków wraz z rodzicami spędzała piękne słoneczne popołudnie na wspólnym, jesiennym grillowaniu w Zwierzyńcu. Jesienny piknik był znakomitą okazją do rozmów i zawarcia nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń.

5-LATKI W BIBLIOTECE


W czwartek 18 września grupa dzieci 5-letnich odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu. Przedszkolaki wzięły udział w ciekawej lekcji poświęconej twórczości słynnego tarnobrzeżanina, patrona naszego przedszkola Stanisława Jachowicza.

WITAMY PO WAKACJACH


Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy 1 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Na twarzach dzieci widać niepewność, zdziwienie, jednak w większości - radość i zadowolenie, że nareszcie będzie można ciekawie i wesoło spędzać czas w gronie