Rok szkolny 2015/2016

„Wystawa St. Jachowicza.”


24.06.2016 r. 5-latki uczestniczyły w wystawie pt.: „W czasach Stanisława Jachowicza”, w której prześledziły życie bajkopisarza, jego związki z Tarnobrzegiem.

Wycieczka do Pogotowia Ratunkowego


W piątek 17 czerwca 2016 roku maluszki z grupy II udały się na wycieczkę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

„Olimpiada sportowa.”


W dniu 12.06.2016 r. w godz.: 13:00 – 16:00 odbyła się IV Tarnobrzeska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.

Piknik Rodzinny


Stałą tradycją naszego przedszkola od wielu lat stał się czerwcowy Piknik Rodzinny, który łączy Święto Mamy, Taty z Dniem Dziecka. Jak co roku gościły na nim przedszkolaki z rodzinami .

V Miejski Konkurs Recytatorski Przedszkolaków


Nasze przedszkole reprezentowała Lenka Grzywacz, która cudnie wyrecytowała wiersz Marii Konopnickiej „Sposób na laleczkę”.

Konkurs matematyczny- pięciolatki się cieszą


„Pięciolatki się cieszą” – Zobaczcie jaka piękna jest nasza praca plastyczna, która zdobyła I – miejsce w IV Międzyprzedszkolnym konkursie matematycznym „Łamigłówki małej główki”

DZIEŃ DZIECKA


Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka.

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS RECYTATORSKI


Dwie starsze grupy z naszego przedszkola zaprezentowały się we wtorek 31 maja w międzygrupowym konkursie recytatorskim pt.: „Znamy wiersze Stanisława Jachowicza”.

Dzień Mamy i Taty


Maj i czerwiec to szczególne miesiące, w których obchodzimy Święto Mamy i Taty

Czterolatki w Muzeum na wystawie “W czasach Stanisława Jachowicza”.


Największą ciekawostką wystawy był teatrzyk lalkowy z siedmioma scenkami, w którym przedstawione są wiersze Stanisława Jachowicza, do których podłożono głosy aktorów z tekstem wierszy oraz muzyką Fryderyka Chopina. Są to, m.in. „Chory kotek”,

„Pomarańczowy dzień.”


W grupie 5-latków zorganizowany został „Dzień marchewki”.

„BYĆ JAK STRAŻAK SAM !”- Wycieczka do Straży Pożarnej MALUSZKÓW Z GRUPY II


Zostać strażakiem to marzenie wielu dzieci, nie tylko chłopców. Dla trzylatków strażak kojarzy się przede wszystkim z dużym czerwonym samochodem i kaskiem strażackim.

KOSMICZNA PODRÓŻ


10 maja nasze Przedszkole odwiedziło „Mobilne Planetarium Jupiter” z Mielca, które zabrało dzieci w niezwykłą kosmiczną podróż. W ogromnej, nadmuchiwanej, kulistej kopule odbył się niezapomniany multimedialny pokaz.

Rozstrzygnięcie konkursu ,, Inne zakończenie wierszy Stanisława Jachowicza”


9 maja 2016 r. rozstrzygnęliśmy wewnątrzprzedszkolny konkurs literacki dla dzieci i rodziców ze wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola. Konkurs ,, Inne zakończenie wierszy Stanisława Jachowicza”, miał na celu przybliżenie dzieciom twórczo

Międzyprzedszkolny konkurs ,,INSCENIZACJE WIERSZY STANISŁAWA JACHOWICZA”


W dniu 20 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyprzedszkolenego konkursu ,,Inscenizacje wierszy Stanisława Jachowicza” pod patronatem Prezydenta Miasta.

Wycieczka do Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu


Każdego roku tradycją naszego przedszkola są odwiedziny w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu, którego patronem jest również Stanisław Jachowicz.

FESTIWAL EKOLOGICZNY


31 marca 2016 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XIII Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Wody pod hasłem „Woda źródłem życia na Ziemi’.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY


Światowy Dzień Wody O znaczeniu wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania przekonały się dzieci w czasie obchodów Światowego Dnia Wody.

4 latki z grupy II poznają zawody


Dzieci czteroletnie z grupy II niedawno miały okazję poszerzyć swoja wiedzę odnośnie zawodów wykonywanych przez Pielęgniarkę oraz Fryzjerkę.

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW


W poniedziałek 15 lutego w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie absolwentów, którzy ukończyli edukację przedszkolną w naszej placówce w roku szkolnym 2014/2015. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki nauczycielką: p. Monice Szymańskiej oraz

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – POKAZ ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH


W środę 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Przedszkolaki z bliska mogły podziwiać: straszaki australijskie, agamę brodatą, genomy lamparcie, ptasznika, węża zbożowego czy przepięknego węża królewskiego o imieniu Uduś

ZABAWA KARNAWAŁOWA


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK TO BYWA W KARNAWALE.

ZIELONY OGRÓDEK W GRUPIE II MALUSZKÓW


Maluszki z grupy II założyły w czwartek 2 lutego 2016 roku „Zielony ogródek”.

Dzień Babci i Dziadka


21 i 22 stycznia to szczególne dni w ciągu roku - święto Babć i Dziadków

Spotkanie z babcią Oliwierka z grupy II maluszków.


21 stycznia w święto babci odwiedziła dzieci z grupy II maluszków prababcia Oliwierka Pani Kasia, która przeczytała maluszkom bajkę ,, Czerwony Kapturek”.

„Dzieciństwo bez próchnicy”


Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Głównym celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby

TEATRZYK ZIELONY MELONIK


We wtorek 19 stycznia odwiedził nasze przedszkole Teatr Zielony Melonik ze spektaklem „Raz, dwa, trzy – start!”. A w nim: Niepowtarzalny i jedyny wyścig!

KONCERT CHARYTATYWNY „Wszystkie dzieci nasze są”.


Grupa pięciolatków zaprezentowała się w programie artystycznym pt.: „Na ludowa nutę” podczas występu charytatywnego w TDK.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ


„Ptasia stołówka - mądre dokarmianie ptaków zimą” – pod taki hasłem odbyło się w poniedziałek 11 stycznia br. spotkanie przedszkolaków z pracownikami Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 z panią Anetą i panem Januszem .

I MIEJSCE DLA PRZEDSZKOLA W KONKURSIE NA ,, NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY TARNOBRZESKICH SZKOŁ I PRZEDSZKOLI”.


Podczas corocznego spotkania opłatkowego Prezydent Tarnobrzega wręczył nagrody w corocznym konkursie na „Najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli”.

Świąteczne spotkania z rodzicami.


Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również

,,Odwiedził nas Św. Mikołaj


Święty Mikołaju Na Ciebie czekamy Przez okno zmarznięte Ciągle wyglądamy

Przedstawienie Rodzice Dzieciom z okazji Święta Pluszowego Misia


27 listopada 2015 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy na scenie naszego przedszkola mamusie z grupy 5-latków wystąpiły w przedstawieniu przygotowanym z okazji Święta Pluszowego Misia „Bal w pokoiku lal”.

Lekcja biblioteczna „Bajki, wierszowanki Stanisława Jachowicza”.


Najstarsza grupa z naszego przedszkola po raz kolejny odwiedziła Miejską Bibliotekę.

ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY


W listopadzie I grupa maluszków poznała zasady zdrowego odżywiania się. Dzieci dowiedziały się co to są witaminy gdzie występują, jak wpływają na organizm, a także co należy jeść, żeby zachować zdrowie i siłę.

Zajęcia otwarte dla rodziców.


W dniu 13 listopada 2015r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte w grupie czterolatków. Na zajęcia zaprosiliśmy wyjątkowych gości - naszych rodziców. Tego dnia mogli oni

Wietrzyk wieje- fiu, fiu , fiu w grupie II 3 latków.


Listopadowa pogoda zachęciła 3 latki z grupy II do zorganizowania „ Wiatrodnia”.

„Cenne rady ” Teatrzyk w przedszkolu


9 listopada odwiedzili nas aktorzy Teatru Lalkowego z okolic Nowego Sącza. Przedstawili dzieciom wiele cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w domu i na ulicy.

Zajęcia dodatkowe


W grupie 5-latków prowadzone są zajęcia karate przez pana Ryszarda Kipera. Celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci.

1 listopada Święto Zmarłych


„Dla tych, co odeszli” Mała lampka w szkiełku płonie, Ciepło znicza grzeje dłonie. Tak, jak serca dziś nas wszystkich dla tych, co odeszli, bliskich

Cała Polska czyta dzieciom


Cała Polska czyta dzieciom Cała Polska czyta dzieciom – to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

Sok z marchewki i jabłuszka- zdrowie trafia mi do brzuszka


Sok z marchewki i jabłuszka- zdrowie trafia mi do brzuszka „Już od rana obieranie i marchewki podgryzanie Po śniadaniu i zabawie, wszyscy w bardzo ważnej sprawie, przy stolikach się zebrali i owoce nazywali.

Dzień Drzewa


Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II


Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II 27 października wychowanek naszego przedszkola Dominik Zioło reprezentował grupę pięciolatków w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

Pięciolatki na wystawie ceramiki


Pięciolatki na wystawie ceramiki 22 października pięciolatki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę pt: „Ceramiczny Świat Danuty i Jana Chmielowiec”.

Przedszkolaki z wizytą w Szkole Muzycznej


W dniu 15 października dzieci z grupy 5-latków były na wycieczce w Szkole Muzycznej.

Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji Narodowej 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA


„Święto książkowego misia” wpisało się już na stałe w kalendarz uroczystości naszego przedszkola. W tym roku aktywny udział w święcie wzięli rodzice dzieci. Odwiedzili oni naszą placówkę i czytali przedszkolakom bajki.

ZBIERAJ PLASTIKOWE NAKRĘTKI!


CHCESZ POMÓC? TO NIC NIE KOSZTUJE! ZBIERAJ PLASTIKOWE NAKRĘTKI! Prosimy o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji tarnobrzeżanki Leny Kucwaj. Lenka ma dziś 4 lata.

Przedstawienie teatralne ,,CYGAŃSKA BAŚŃ”


6 października gościł w naszym przedszkolu Teatr BAZYL z Rzeszowa z przedstawieniem dla wszystkich dzieci pt.,,CYGAŃSKA BAŚŃ”.

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej


Dnia 5 PAŹDZIERNIKA 2015 dzieci z grupy 5 latków wybrały się na wycieczkę autokarową do Nowej Dęby , gdzie zwiedzały fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Wszyscy chcieli zobaczyć na własne oczy w jaki sposób powstają piękne, kolorowe bombki, które tak

DZIEŃ CHŁOPAKA - PRZEDSZKOLAKA


W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W poszukiwaniu kasztanów.


W drugim dniu jesieni maluszki z grupy II wybrały się na spacer do parku w Dzikowie w poszukiwaniu kasztanów .

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GRUPIE I 3-LATKÓW


W środę 23 września odbył się w naszym przedszkolu w grupie I dzieci 3-letnich piknik integracyjny z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Jesienne spotkanie zorganizowały wychowawczynie grupy pani Monika i pani Urszula.

Czysty świat- zdrowe życie


Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata".

Piknik integracyjny w grupie II 3 latków


17 września 2015 r. pod hasłem „Dzień Pieczonego Ziemniaka’’ w grupie II dzieci 3 letnich zorganizowano piknik integracyjny. Był on okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny maluszków. Głównym celem imprezy, było stworzenie

Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego


W dniu 14 września 2015 roku dzieci z grupy 5-latków wybrały się do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnobrzegu asp. sztab. Roman Szaro zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.

Witamy w naszej grupie 5-latków!!


Witamy w naszej grupie. Jesteśmy grupą 5-latków. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole do którego przychodzimy z wielka radością.