Rok szkolny 2017/2018

PODWÓJNY SUKCES ANTOSI W KONKURSIE RECYTATORSKIM!!!


5 czerwca 2018r. W Przedszkolu Nr 18 odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Przedszkolaki Recytują pt. „A to Polska właśnie…”.

Z LASOWIACZKĄ PRZEZ TARNOBRZEG


W maju grupa II dzieci 5-letnich wzięła udział w międzyprzedszkolnym projekcie edukacyjnym „Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg”.

Wspólna lekcja matematyki


Dnia 14 maja dzieci z grupy 6 – latków miały okazję odwiedzić Szkołę Podstawową nr 4 w Tarnobrzegu. Realizując program matematyczny ,,Matematyka wokół nas” uczestniczyły w zajęciach na lekcji matematyki w kl. I b. Lekcja została przeprowadzon

WYCIECZKA DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH


Korzystając z pięknej pogody 6-latki wybrały się na spacer do ogródków działkowych. Dzięki życzliwości rodziców naszej koleżanki z grupy - Dominisi, mogliśmy wejść na działkę i z bliska wszystko zobaczyć

Konkurs wiedzy o Polsce


Jak co roku, w przeddzień obchodów święta 3 maja, dowiadujemy się w przedszkolu rozmaitych rzeczy o naszej Ojczyźnie.

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW


26 kwietnia 2018r. w Środowiskowym Domu Kultury odbył się XV Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Ziemi pod hasłem ,,Piękno polskiej przyrody”.

Konkurs ,,, Żubr Pompik”€


Dzieci z grupy III 5 latki wzięły udział‚ w konkursie plastycznym pt. ,, Żubr Pompik" zorganizowanym przez księgarnię "Nova" w Tarnobrzegu. Bajka ta w przyjazny i zabawny sposób przybliżyła przedszkolakom polską przyrodę.

,,W KRAINIE BAJEK”


W czwartek 19 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu międzygrupowy konkurs wiedzy o bajkach pod hasłem ,,W krainie bajek”.

SPOTKANIE Z FARMACEUTKAMI


Panie farmaceutki z firmy Pierre-fabre we współpracy z apteką HEBE odwiedziły grupę sześciolatków z programem edukacyjnym dotyczącym higieny jamy ustnej.

MATEMATYKA W KUCHNI


19 kwietnia dzieci z grupy 6 – latków wybrały się z wizytą do prawdziwej kuchni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Tarnobrzegu. Już po raz kolejny nasze przedszkolaki miały możliwość przygotować smakołyki wraz z uczniami gastronomi.

„MOZAIKOWA PISANKA”


Z okazji świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Mozaikowa Pisanka". Przedmiotem konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej.

BIAŁE SZALEŃSTWO NA POŻEGNANIE ZIMY


Gdy tylko odpuścił siarczysty mróz sześciolatki mogły skorzystać z uroków zimy. Ogród przedszkolny pokryty był świeżutkim białym puchem a górka aż zachęcała do wesołej zabawy.

Pierwszy dzień wiosny – zielony dzień w przedszkolu


21 marca w naszym przedszkolu został zorganizowany „Zielony dzień”, aby uczcić nadejście nowej pory roku – wiosny. W tym dniu w naszym przedszkolu dominował kolor zielony:

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - 20 marca


W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety.

DNI OTWARTE-2018


Było nam bardzo miło gościć wszystkie dzieci oraz rodziców podczas tegorocznych Dni Otwartych. Przyszłe przedszkolaki wzięły udział w przygotowanych dla nich zabawach muzyczno-ruchowych, z chustą animacyjną oraz w zajęciach plastycznych.

WALENTYNKI 2018 W GRUPIE STARSZAKÓW


Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych.Z tej okazji została zorganizowana walentynkowa zabawa. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z historią i tradycjami walentynkowymi oraz rozwijanie uczuć przyjaźni i

Dokarmiamy ptaki


We wtorek 13 lutego 2018r. do grupy II dzieci 5-letnich przybył pan Janusz W. pracownik Regionalnego Centrum Obszaru Natura2000. Celem spotkania było zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania ptaków w okresie zimy.

Konkurs recytatorski ,, Wiersz o zimie”


W dniu 23 stycznia 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski ,,Wiersze o zimie” zorganizowany przez nauczycielkę Renatę Zioło.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

BEZPIECZNE FERIE- SPOTKANIE Z POLICJANTAMI


Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 25.01.2018r. odbyło się spo

WYCIECZKA DO PIZZERII


Dnia 17.01.2018 r. dzieci z grupy III- 5 latki udały się na wycieczkę do pizzerii „Chłopcy z Ferajny” . Wyjście to zostało zorganizowane dzięki uprzejmości rodziców Salomejki , którzy są właścicielami właśnie tej pizzerii.

I MIEJSCE DLA PRZEDSZKOLA W KONKURSIE NA ,, NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY TARNOBRZESKICH SZKOŁ I PRZEDSZKOLI”.


Coroczne spotkanie noworoczne zorganizowane przez władze miasta w Zamku Tarnowskich z udziałem licznie przybyłych gości stało się okazją do nagrodzenia zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu „Na najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkó

,,NIEBIESKI DZIEŃ” – WITAMY ZIMĘ


Hu! Hu! Ha! Zima wcale nie jest zła! Przekonają się o tym przedszkolaki pierwszego dnia zimy. 22 grudnia dzieci z Naszego Przedszkola przywitały Panią Zimę. Tego dnia umówiliśmy się, że każdy ubierze coś w kolorze niebieskim.

Świąteczne ozdabianie pierniczków


15 grudnia dzieci z grupy 6 – latków po raz kolejny gościły uczniów wraz z nauczycielkami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Tym razem uczniowie kierunku gastronomii upiekli dla przedszkolaków pierniczki, które dzieci własnoręczn

JASEŁKA W GR. III 5 LATKÓW


Piękna jest radość w święta, ciepłe są myśli o bliskich. Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich.

BRAWO ZOSIA!!!


Dnia 13 grudnia 2017 roku w Przedszkolu nr 7 w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "NAJPIĘKNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY " . Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu przez dzieci ozdo

WYCIECZKA DO RADIA LELIWA


11 listopada dzieci z grupy 6 – latków wybrały się na wycieczkę do Radia Leliwa. Dzieci chciały przyjrzeć się z bliska pracy dziennikarzy. Od dłuższego czasu zastanawiały się, w jaki sposób muzyka z radia dociera do naszych domów

Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę


Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych, dlatego rodzice dzieci z grupy II 5-latków przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale tak

Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli


Dnia 04 grudnia dzieci z grupy 6 – latów pojechały na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli.

WIZYTA PANA KOMINIARZA W GRUPIE STARSZAKÓW


Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość-kominiarz Pan Piotr Czepiel. Na początku oczywiście wszyscy chwyciliśmy pana kominiarza za guzik- na szczęście.

,,MIERZYMY, LICZYMY, WAŻYMY”


Program ,,Matematyka wokół nas”, który realizujemy w naszym przedszkolu, opiera się na założeniu, że małe dziecko uczy się najpełniej i najskuteczniej poprzez działanie. Poprzez konkretne doświadczenie dochodzi do konkretnych wniosków.

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ


23 listopada dzieci z grupy III 5-latków wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.

I miejsce dla 4-letniego Oliwierka


Oliwierek Śledź z grupy II 5-latków zajął I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Kocham rośliny i zwierzęta” zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu.

KOLEJNY SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE


Miło nam poinformować, że tym razem to Nikolce Sałacie z grupy sześciolatków udało się zdobyć II miejsce w ogólnopolskim konkursie

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U PREZYDENTA


Dzieci z grupy II 5-latków 17 listopada 2017 roku miały okazję złożyć wizytę prezydentowi Tarnobrzega i jego współpracownikom, poszerzyć swoje wiadomości dotyczące pracy prezydenta, a także zobaczyć miejsce urzędowania naszych władz.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE II DZIECI 5-LETNICH


W poniedziałek 13.XI odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci 5-letnich pt. „W krainie figur geometrycznych”. Podczas zajęcia dzieci utrwalały znajomość figur geometrycznych, a rodzice mogli zaobserwować zachowanie i umiejętności swojego

Zajęcie otwarte w grupie III - Zabawy badawcze z powietrzem


10 października dzieci 5- letnie z grupy III w obecności swoich rodziców odkrywały poprzez zabawy badawcze tajemnice powietrza.

I Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Dla Niepodległej"


W dniu 07.11.2017 roku trzy dziewczynki z grupy III Salolmea B. , Iza Sz. , Karolinka G., wzięły udział w I Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Dla niepodległej" - organizowanym przez Przedszkole Katolickie w Tarnobrzegu

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ GROBY ŻOŁNIERZY


W dniu 31 października 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz wojskowy w Tarnobrzegu, celem uczczenia pamięci zmarłych.

WYCIECZKA DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO


W ramach tematyki dotyczącej zdrowego stylu życia dzieci z gr.III 5-latków wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani doktor Małgorzaty Rawskiej - Małek

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE


Przedszkolaki z grupy III 5-latków wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu.

PRACOWNICY CZYTAJĄ DZIECIOM


W październiku dzieci z grupy III 5-latków zaprosiły panią Lucynkę intendentkę oraz panią Krysię – kucharkę do głośnego czytania opowiadań i wierszy

I MIEJSCE DLA GABRYSIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE


Bardzo się cieszymy sukcesem naszego wychowanka Gabrysia Dulika. Zajął on pierwsze miejsce w Ogólnopolskim konkursie

MALUSZKI W BIBLIOTECE


W dniu 18 września 2017 roku nasze „maluszki” w ramach współpracy z biblioteką po raz pierwszy były na wycieczce w Bibliotece Miejskiej.

JESIENNE CYFERKI


W miesiącu październiku odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „Jesienne cyferki”. Konkurs adresowany był do wszystkich grup wiekowych. Dzieci wraz z nauczycielem miały za zadanie ozdobić cyfrę przyporządkowaną grupie wiekowej jes

Wycieczka do sali "OGNIK" w Nisku - 5 latki z grupy III


16 października 2017 r. 5 latki z grupy III odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tam, w ramach rządowego programu ” Bezpieczna +” powstała sala edukacyjna „OGNIK”. W ramach programu dzieci uczestniczyły

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W piątek 13 października odpowiadając na zaproszenie dzieci z grupy II 5-latków, wszyscy pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej. ...A tam niespodzianka! Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki przygotowały

WARSZTATY Z GRUPĄ AVIVA


Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktowni

WYCIECZKA DO LASU


Przedszkolaki z grupy 6 – latków wybrały się na wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci przyrodą. Udało nam się zobaczyć mrówki, biedronki, żuczk

DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA


W czwartek 12 października grupa II 5-latków, udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby tam uczcić „Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia”.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW


Staramy się, aby rodzice przynajmniej raz w roku mogli obserwować zajęcia, jakie codziennie prowadzimy z dziećmi. Tematem prowadzonych tym razem zajęć była „Monografia liczby 2”. Dzieci kształciły umiejętność uważnego słuchania tekstu literac

Wycieczka do sklepu warzywnego


,,Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…” O czym rozmawiały owoce i warzywa dowiedziały się dzieci z gr. III 5-latków podczas wycieczki do sklepu owocowo-warzywnego ,,Jedenastka” na Hali Targowej w Tarnobrzegu.

Przegląd wierszy naszego patrona - Stanisława Jachowicza


We wrześniu roku w naszym przedszkolu odbył się Przegląd wierszy naszego patrona - Stanisława Jachowicza. Dzieci ze starszych grup wiekowych przygotowały prezentacje wierszy rodzimego poety.

DZIEŃ CHŁOPAKA


Dzień 30 września upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta „Dnia Chłopaka” dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia.

KĄCIK PRZYRODY W PRZEDSZKOLU


Dziecko jest istotą ciekawą świata i ma ogromną potrzebę poznawania przyrody. Obserwując otaczający świat, napotyka na wiele problemów, z którymi nie zawsze radzi sobie samodzielnie. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dzieciom pomóc zrozumieć przyrodę.

WYJĄTKOWY DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE 3-LATKÓW


W dniu 29 września w grupie 3-latków obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia świętowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki.

Matematyczne podchody


W piątek 29 września grupa II 5-latków, korzystając z pięknej jesiennej pogody, udała się do ogrodu przedszkolnego by tam doskonalić swoje umiejętności matematyczne. Przedszkolaki podczas zabaw tropiących liczyły, kształtowały umiejętności przestrzenne.

Kamizelki odblaskowe od WORD - u


Edukacja komunikacyjna dzieci rozpoczyna się w przedszkolu. Wprowadza się wtedy dziecko w życie najbliższego środowiska i otoczenia. Uczy się także dzieci rozpoznawania obiektów, miejsc, sygnałów, dźwięków, barw i właściwego zachowania na drodze.

Pierwszy spacer maluszków


Nasze maluszki z grupy I przez długi czas wypatrywały słonecznej pogody za oknami przedszkola. Gdy taka wreszcie nadeszła z ochotą udały się na pierwszy spacer

Witamy Jesień


Jesień inspiruje nas, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. Dlatego też dzieci z grupy II 5-latków postanowiły, witając nowa porę roku, zorganizować wystawę „Jesiennych cudaków z warzyw i owoców”.

„JESIENIĄ, JESIENIĄ SADY SIĘ RUMIENIĄ, CZERWONE JABŁUSZKA POMIĘDZY ZIELENIĄ…”


Dziś powitaliśmy jesień „Świętem Jabłuszka”. Dzieci ubrane na czerwono uczestniczyły w różnych zabawach .

Grupa III . Lato żegnamy, jesień witamy…


Jesień to czas, kiedy nie możemy zapomnieć o aktywności na świeżym powietrzu. Ta piękna pora roku daje mnóstwo możliwości kreatywnych zabaw.

POWITANIE JESIENI


22 września dzieci z grupy 6 – latków czerwonym kolorem przywitały nową porę roku – JESIEŃ.

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w grupie III”


Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz

WYCIECZKA DO KOMENDY POLICJI W TARNOBRZEGU


Tym razem to przedszkolaki odwiedziły policjantów. Na początku sześciolatki miały do rozwiązania multimedialny quiz na temat bezpieczeństwa. Oczywiście poradziły sobie bezproblemowo.

SPRZĄTANIE ŚWIATA


Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku d

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliż

Z wizytą w Regionalnym Centrum Promocji Natura 2000


Nasze Przedszkole co roku włącza się do akcji „Sprzątanie Świata". W tym roku ogólnopolska akcja poprzedzona była w grupie II dzieci 5-letnich zajęciami związanymi z segregacją śmieci, recyklingiem.

Spotkanie ze stomatologiem


12 września obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W związku z tym wydarzeniem zaprosiliśmy do przedszkola panią stomatolog Beatę Borcz- Dyzia.

WITAMY W PRZEDSZKOLU NOWE MALUSZKI


1 września w naszym przedszkolu powitaliśmy grupę maluszków. Początkowe dni były trochę trudne, ale jest już coraz lepiej. Coraz chętniej rozstajemy się ze swoimi rodzicami.