Rok szkolny 2018/2019

Pożegnanie starszaków


„W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie panie przyjdą też i tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres”...

ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE III


Kolejny rok za nami …! Dla dzieci 6-letnich z grupy III rok ten był ostatnim spędzonym w przedszkolu. W piątek 14.06. P. Dyrektor, Panie Nauczycielki, wszyscy pracownicy placówki i przede wszystkim 5-latki - koleżanki i koledzy z grupy - żegna

WYCIECZKA DO SKANSENU W KOLBUSZOWEJ


Na koniec pracowitego tygodnia 07.06 przedszkolaki z grupy III – 5 i 6-latki wybrały się na wycieczkę do skansenu w Kolbuszowej.

Konkurs plastyczno – techniczny rozstrzygnięty!


We wtorkowe przedpołudnie wszyscy uczestnicy konkursu pt:”Zamieniamy odpady na rzeczy do zabawy” zgromadzili się, by poznać wyniki rozstrzygnięcia konkursu, który kierowany był do wszystkich dzieci i ich rodziców.

6 latki podczas Miejskiego Dnia Dziecka


6 latki skorzystały z okazji, by z okazji Dnia Dziecka wspólnie bawić się na miejskiej imprezie zorganizowanej na stadionie miejskim.

WYCIECZKA 6 - LATKÓW DO KUROZWĘK


29.05.2019 r. przedszkolaki z grupy 6 latki wybrały się na wycieczkę autokarową do malowniczego zakątka Kurozwęki.

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III


Rodzice to najważniejsze osoby w życiu dziecka. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też jak co roku dzieci starają się wyrazić swą wielką miłość do rodziców poprzez występ artystyczny z okazji Ich święt

DZIEŃ MAMY I TATY


„Mamo, Tamo coś Ci dam: Jedno serce, które mam

WYCIECZKA DO ELEKTROWNI W POŁAŃCU


W czwartkowe przedpołudnie - 16 maja - dzieci z grupy III z plecaczkami wypełnionymi słodkościami "ruszyły" na wyczekiwaną wycieczkę. Celem wycieczki była elektrownia "Enea" w Połańcu.

,,TARNOBRZEG TO MOJE MIASTO”


W poniedziałek 13 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,TARNOBRZEG TO MOJE MIASTO”. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola.

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ


W związku z obchodzonym 4 maja Międzynarodowym Dniem Strażaka przedszkolaki z grupy II i III 8.05 wybrały się na wycieczkę do sąsiadującej Straży Pożarnej. Dzieciaki miały możliwość poznać bliżej pracę strażaka.

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW - II MIEJSCE 6 LATKÓW


W niedzielę 3 maja na Placu Głowackiego w naszym mieście odbył się XXXIX Tarnobrzeski Bieg Siarkowca im. Kazimierza Sławka. Jedną z kategorii biegowych była sztafeta przedszkolaków

SPOTKANIE WIELKANOCNE W GRUPIE - 6 LATKÓW


Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. W naszym przedszkolu Święta Wielkanocne to czas poznawania polskich tradycji ludowych

SPOTKANIE WIELKANOCNE W GRUPIE III


„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…” Tymi słowami w dniu 12.04 dzieci 5,6-letnie z gr. III rozpoczęły spotkanie wielkanocne dla rodziców.

PODZIĘKOWANIE DLA MAMUSI Z GRUPY III


Pragniemy się pochwalić iż tuż przed wielkimi przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych, do dzieci z grupy III przybył króliczek z prezentami!:)

DZIEŃ WODY


W środę 27 marca w przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny quiz dla starszych grup wiekowych- 5,6-letnich i 6-latków. Konkurs był zorganizowany pod hasłem: "Co tonie, co pływa?" ze względu na obchodzony 22 marca Światowy Dzień Wody.

Spotkanie z Pszczelarzem


„Ze snu zimowego budzą się zwierzęta, tyle ich dookoła, że trudno spamiętać! ….niedźwiedzie, jeże, żaby i borsuki. Muchy, kleszcze, osy i …pszczoły!”

Z WIZYTĄ W DOMU KULTURY


Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru dzieci z grupy III postanowiły udać się na wycieczkę do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Tam pod bacznym okiem Pana Sylwestra Łysiaka zobaczyły jak wygląda nasz Dam Kultury od kulis.

Zakładamy zielone hodowle


Przedszkolaki z gr. III w oczekiwaniu na wiosnę postanowiły wzbogacić swój kącik przyrody o żywe roślinki.

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!


„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

Dzień Psa


W dniu 8 marca dzieci 5,6-letnie z grupy III udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Celem wycieczki był obchodzony Światowy Dzień Psa.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM


W piątek 1 marca grupę III 6-latków odwiedziła p. Katarzyna Szymczak, która jest dietetykiem i prowadzi Gabinet Dietetyczny ,,Nutri Vita” w Tarnobrzegu.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI ROKU 2017/2018


To było przecudowne spotkanie... bo fajnie było spotkać się z tymi, z którymi spędziliśmy kilka lat na wspólnej pracy, zabawie, rozmowach. Razem dzieliliśmy smutki i radości.

DZIEŃ OTWARTY


,, Wszystko zaczyna się od przedszkola...". Aby ułatwić proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole, 15 lutego zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w naszej placówce.

Dzień Babci i Dziadka w grupie 6 latki


„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości dzieci 6 letnich z okazji dnia Babci i Dziadka .

Koncert charytatywny


W dniu 12.01.2019 r. odbyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury 27 edycja koncertu charytatywnego "Wszystkie dzieci nasze są", który dedykowano Mateuszkowi Mortce chłopcu na wózku inwalidzkim bratu Majeczki z grupy 6 latków.

SPOTKANIA WIGILIJNE


Okres świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny...! To właśnie wtedy czuć intensywny zapach pieczonych pierniczków, w oknach błyszczą kolorowe światełka, które ozdabiają pachnącą lasem choinkę, a pod nią można znaleźć wymarzony prezent. To bez wątpienia

I MIEJSCE DLA 6-LETNIEJ NINKI


Sześcioletnia Ninka A. z grupy III wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu pod hasłem „Kocham rośliny i zwierzęta”. W konkursie dziewczynka zajęła pierwsze miejsce.

Spotkanie z Mikołajem


Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


„Jestem duża, byłam mała. Wróżka mnie zaczarowała. Uśmiechnęłam się do wróżki i urosły moje nóżki, i urosły moje ręce, włosów też mam chyba więcej…Patrzcie jak urosłam cała, chociaż byłam taka mała...”

Dzień kredki


Ten listopadowy ,szary dzień stał się bardzo kolorowy dzięki kredkom we wszystkich kolorach tęczy. Święto to już na stałe wpisaliśmy do przedszkolnego kalendarza,

Uroczyste obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Narodowe Święto Niepodległości to uroczystość wszystkich Polaków, tych dorosłych i tych małych. Tuż przed obchodami 100 lecia Odzyskania Niepodległości nasze przedszkolaki poznały historię drogi do wolności Państwa Polskiego. Na zajęciach dzieci poznawały

WYCIECZKA 4-LATKÓW DO SĄDU


Dzieci z grupy 4-latków, korzystając z zaproszenia Sędziego Pana Zygmunta Dudzińskiego, miały okazję zwiedzić sale sądowe, niebieski pokój, obejrzeć sądowe akta.

RODZICE CZYTAJĄ BAJKI W GRUPIE 4-LATKÓW


W dniu 8 listopada 2018 roku zaprosiliśmy mamusię Jasia, Panią Basię do czytania bajek. Pani Basia przyniosła ulubioną bajkę swojego synka o strażaku Samie.

Świętujemy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez nasz kraj!


Przedszkolaki z Gr. III postanowiły uczcić obchody Niepodległości poprzez wyśpiewanie chwalebnych pieśni żołnierskich i patriotycznych w koncercie zorganizowanym 6 listopada na terenie przedszkola.

Dlaczego jesienne spacery służą naszym dzieciom?


- Hartują- Malce uczą się adaptowania do zmiennych warunków, do coraz niższych temperatur i ostrzejszego wiatru. Dzięki czemu zimą szkraby będą odporniejsze.

WYCIECZKA 4-LATKÓW NA CMENTARZ WOJSKOWY


W dniu 30 października dzieci z grupy 4-latków wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy.

PYSZNE WITAMINKI – ROBIMY SAŁATKĘ JARZYNOWĄ


Dzieci 4-letnie na zajęciach w dniu 26 października poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem.

„SŁODZIAKI – PRZEDSZKOLAKI” W GRUPIE 4-LATKÓW PIEKĄ GOFRY


22 października smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a to za sprawą małych kucharzy z grupy 4-latków, którzy w ramach zajęć dydaktycznych zapoznali się z przepisem na wspaniałe przedszkolne gofry.

PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW I DZIECI Z GRUPY IV


W grupie IV dzieci 6 letnich nauczycielki zainicjowały akcję ,, Podziel się zabawką”. Zachęcały dzieci aby przyniosły do przedszkola zabawki , którymi się już w domu nie bawią.

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZYM PRZEDSZKOLU


Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia, Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas – ustawia żagle na wiatr. Razem z nim każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.

Tydzien w gr III


Ahhh…! Co to był za tydzień…!:-)

,,REMIZA JAGODAJNA – oazą bioróżnorodności”


We wtorek 2 października dzieci z grup III i IV 5, 6-latków wzięły udział w akcji edukacyjnej ,,Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności” organizowanej przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000.

Wielka przygoda z przedszkolem ROZPOCZĘTA!


3 września w naszym przedszkolu powitaliśmy kolejną grupę maluszków. Pomimo tego, że początki były trudne, dzieci coraz chętniej rozstają się ze swoim rodzicami.

Jak powstaje ubranie... czyli 4-latki w pracowni krawieckiej


Ubrania... każdy je nosi. Kupić można w sklepie, ale gdzie i jak one powstają? Dzieci z grupy 4-latków odwiedziły profesjonalną pracownię krawiecką!

Dzieci z grupy III i IV sprzątają świat.


W dniu 21 września przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w Akcji „ Sprzątanie świata” pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA”.

UCZYMY SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI – zajęcia w grupie III


20 września w czwartkowe popołudnie grupa III dzieci 5-6 letnich wzięła udział w zajęciach na temat segregacji śmieci i recyklingu.

4-LATKI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE


Dzieci z grupy 4-latków odwiedziły Bibliotekę Miejską, gdzie obejrzały wystawę Ikon Marii Topolewicz oraz zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek

WYCIECZKA DZIECI Z GRUPY 4-LATKÓW DO ZAKŁADU FOTOGRAFICZNEGO + SZTAFETA


4-latki odwiedziły pracownię fotograficzną i wzięły udział w sztafecie na ergometrze wioślarskim z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

WIZYTA 4-LATKÓW W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM


Dzieci z grupy 4 latków odwiedziły gabinet stomatologiczny

dzień kropki w grupie IV


We wrześniu dzieci 6 letnie z grupy IV uroczyście obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia wszyscy starali się aby ich ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznały genezę tego święta. Uważnie oglądnęły film jak to zwyczajna

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


W środę 12 września 2018 r. grupa III i IV dzieci 5i 6 letnich wybrała się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego nad Wisłą, by tam utrwalić wiadomości dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

WYCIECZKA DZIECI 4-LETNICH NA SKRZYŻOWANIE


10 września 2018 roku dzieci z grupy 4-latków udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.