Akcja

logo Cała Polska Czyta Dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole przyłączyło się do społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Do akcji włączają się również rodzice. Czasami również odwiedzają nas wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane lub sławne w środowisku lokalnym.

Klub Motyli Książkowych, który powstał w naszym przedszkolu został oficjalnie objęty patronatem Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Fundacja zatwierdziła projekt legitymacji dla naszych przedszkolaków, które trafiły już w ich rączki.