LOKALIZACJA I WYPOSAŻENIE

Nasze przedszkole usytuowane jest w centrum miasta, w jednopiętrowym wolno stojącym budynku. Budynek otacza duży plac zabaw, w którym dzieci mogą przyjemnie spędzać czas. Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnia, tunel, piaskownica pozwalają dbać o prawidłowy rozwój fizyczny, dostarczają wiele radości.

Budynek jest dwukondygnacyjny:

  • na parterze znajdują się 2 sale dydaktyczne, szatnia dla dzieci, gabinet dyrektora i intendentki oraz pomieszczenie gospodarcze
  • na piętrze za mieszczą się również 2 sale dydaktyczne, dobrze wyposażona sala gimnastyczna, pokój nauczycielski, kuchnia oraz pomieszczenie gospodarcze

Duże, słoneczne sale zabaw, wyposażone w nowe meble, nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb dzieci.

W sali gimnastycznej odbywaja się zajęcia gimnastyczne, rytmika, imprezy i uroczystości, teatrzyki.

Czyste, bezpieczne łazienki z sanitariatami dostosowanymi do wzrostu dzieci pozwalają kształtować właciwe nawyki higieniczne.

Szatnia dziecięca urządzona jest w sposób umożliwiający utrzymanie porządku. Każde dziecko ma własną szafkę na ubranie i buty oznaczoną znaczkiem. W holu przedszkola rodzice mogą przeczytać wiele ważnych informacji i aktualności, śledzić również na bieżąco jadłospis dla dzieci. systamatycznie eksponowane są prace plastyczne dzieci z poszczególnych grup wiekowych.

GRUPY WIEKOWE

Przedszkole jest czynne od 6.30 do 16.30 dla dzieci z następujących grup wiekowych:

Grupa dzieci 3 letnich

W tej grupie dzieci uczą się samodzielności, nawiązują poprawne relacje z rówienikami i dorosłymi. Dominującą formą aktywności w tej grupie jest zabawa, zarówno swobodna jak i kierowana przez nauczyciela, w czasie której nabywabywane i przyswajane są nowe wiadomości i umiejętności. Maluszki uwielbiają śpiewać i tańczyć przy muzyce. Lubią ze swoją Panią rysować i rozmawiać. Chętnie słuchają bajek i układają puzzle. Kiedy tęsknią za mamą, przytulaja się i wtedy Pani je pociesza. Zmęczone zabawą i utrudzone pracą, odpoczywają na kolorowych materacykach, wtulone do swoich przytulanek. Po odpoczynku, z werwą i ochotą znów ruszają do zabawy.

Grupa dzieci 4 letnich

Czterolatki umieją juz całkiem nieźle "brykać". Radoć sprawia im budowanie z klocków. Chętnie słuchają muzyki relaksacyjnej do odpoczynku po obiedzie z ulubioną przytulanką. Zaś żywa muzyka zaprasza ich do sprzątania zabawek. Lubią też słuchac jak Pani czyta lub opowiada bajki. Chętnie śpiewają i bawią się przy muzyce. Ćwiczą sprawnoć rączek poznając różne techniki plastyczne oraz nóżek biorąc udział w zabawach ruchowych. Dbają o ptaki zimą, podpatrując jak fruwają do przedszkolnego karmnika.

Grupa dzieci 5 letnich

Pięciolatki to radosne dzieciaki. Hasają wesoło w ogrodzie przedszkolnym, ćwiczą na sali gimnastycznej. Są bardzo ruchliwe, hałaśliwe, ale to typowe dla tego wieku. Chętnie wspólnie się bawią, są koleżeńscy, pomysłowi i twórczy. Kolorują, rysują, wycinają, konstruują. Są wspaniałymi artystami, śpiewają, tańczą. Poznają całe bogactwo świata wokół, badają go i zadają mnóstwo pytań. Przejawiają duże zainteresowanie światem przyrody- zwierząt i roślin.

Grupa dzieci 6 letnich

Jak przystało na najstarszą grupę dzieciaki nie tylko się bawią ale też uczą. Przedszkole przgotowuje ich do dobrego startu w szkole. W czasie zajęć zdobywają wiedzę i doświadczenie oraz utrwalają wcześniej zdobyte umiejętności. Panie przygotowują pięciolatków także do pokonywania trudności i radzenia sobie ze stresem towarzyszącym nauce szkolnej. Ponieważ śpiewają już głośniej i biegają szybciej, reprezentują przedszkole w wielu przeglądach i konkursach. Lubią też samodzielnie czytać, rozwiązywać rebusy i zagadki. Z klocków LEGO chłopcy "wyczarowują" roboty, ciężarówki, samoloty. Dziewczynki zaś uwialbiają bawić się lalkami BARBIE w ich domkach.