Wycieczka do sali "OGNIK" w Nisku - 5 latki z grupy III

16 października 2017 r. 5 latki z grupy III odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tam, w ramach rządowego programu ” Bezpieczna +” powstała sala edukacyjna „OGNIK”. W ramach programu dzieci uczestniczyły

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 13 października odpowiadając na zaproszenie dzieci z grupy II 5-latków, wszyscy pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej. ...A tam niespodzianka! Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki przygotowały

WARSZTATY Z GRUPĄ AVIVA

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktowni

WYCIECZKA DO LASU

Przedszkolaki z grupy 6 – latków wybrały się na wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci przyrodą. Udało nam się zobaczyć mrówki, biedronki, żuczk

DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA

W czwartek 12 października grupa II 5-latków, udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby tam uczcić „Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia”.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

Staramy się, aby rodzice przynajmniej raz w roku mogli obserwować zajęcia, jakie codziennie prowadzimy z dziećmi. Tematem prowadzonych tym razem zajęć była „Monografia liczby 2”. Dzieci kształciły umiejętność uważnego słuchania tekstu literac

Wycieczka do sklepu warzywnego

,,Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…” O czym rozmawiały owoce i warzywa dowiedziały się dzieci z gr. III 5-latków podczas wycieczki do sklepu owocowo-warzywnego ,,Jedenastka” na Hali Targowej w Tarnobrzegu.

Przegląd wierszy naszego patrona - Stanisława Jachowicza

We wrześniu roku w naszym przedszkolu odbył się Przegląd wierszy naszego patrona - Stanisława Jachowicza. Dzieci ze starszych grup wiekowych przygotowały prezentacje wierszy rodzimego poety.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień 30 września upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta „Dnia Chłopaka” dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia.

KĄCIK PRZYRODY W PRZEDSZKOLU

Dziecko jest istotą ciekawą świata i ma ogromną potrzebę poznawania przyrody. Obserwując otaczający świat, napotyka na wiele problemów, z którymi nie zawsze radzi sobie samodzielnie. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dzieciom pomóc zrozumieć przyrodę.

WYJĄTKOWY DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE 3-LATKÓW

W dniu 29 września w grupie 3-latków obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia świętowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki.

Matematyczne podchody

W piątek 29 września grupa II 5-latków, korzystając z pięknej jesiennej pogody, udała się do ogrodu przedszkolnego by tam doskonalić swoje umiejętności matematyczne. Przedszkolaki podczas zabaw tropiących liczyły, kształtowały umiejętności przestrzenne.

Kamizelki odblaskowe od WORD - u

Edukacja komunikacyjna dzieci rozpoczyna się w przedszkolu. Wprowadza się wtedy dziecko w życie najbliższego środowiska i otoczenia. Uczy się także dzieci rozpoznawania obiektów, miejsc, sygnałów, dźwięków, barw i właściwego zachowania na drodze.

Pierwszy spacer maluszków

Nasze maluszki z grupy I przez długi czas wypatrywały słonecznej pogody za oknami przedszkola. Gdy taka wreszcie nadeszła z ochotą udały się na pierwszy spacer

Witamy Jesień

Jesień inspiruje nas, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. Dlatego też dzieci z grupy II 5-latków postanowiły, witając nowa porę roku, zorganizować wystawę „Jesiennych cudaków z warzyw i owoców”.

„JESIENIĄ, JESIENIĄ SADY SIĘ RUMIENIĄ, CZERWONE JABŁUSZKA POMIĘDZY ZIELENIĄ…”

Dziś powitaliśmy jesień „Świętem Jabłuszka”. Dzieci ubrane na czerwono uczestniczyły w różnych zabawach .

Grupa III . Lato żegnamy, jesień witamy…

Jesień to czas, kiedy nie możemy zapomnieć o aktywności na świeżym powietrzu. Ta piękna pora roku daje mnóstwo możliwości kreatywnych zabaw.

POWITANIE JESIENI

22 września dzieci z grupy 6 – latków czerwonym kolorem przywitały nową porę roku – JESIEŃ.

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w grupie III”

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz

WYCIECZKA DO KOMENDY POLICJI W TARNOBRZEGU

Tym razem to przedszkolaki odwiedziły policjantów. Na początku sześciolatki miały do rozwiązania multimedialny quiz na temat bezpieczeństwa. Oczywiście poradziły sobie bezproblemowo.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku d

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliż

Z wizytą w Regionalnym Centrum Promocji Natura 2000

Nasze Przedszkole co roku włącza się do akcji „Sprzątanie Świata". W tym roku ogólnopolska akcja poprzedzona była w grupie II dzieci 5-letnich zajęciami związanymi z segregacją śmieci, recyklingiem.

Spotkanie ze stomatologiem

12 września obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W związku z tym wydarzeniem zaprosiliśmy do przedszkola panią stomatolog Beatę Borcz- Dyzia.

WITAMY W PRZEDSZKOLU NOWE MALUSZKI

1 września w naszym przedszkolu powitaliśmy grupę maluszków. Początkowe dni były trochę trudne, ale jest już coraz lepiej. Coraz chętniej rozstajemy się ze swoimi rodzicami.